انواع چهار چوب فلزی

انواع چهار چوب فلزی :

چهار چوب فلزی با توجه به شکل و سلیقه خریدارن مشخص میشود. چهار چوب ها بر حسب شکل و نوع خم عبارتند:

چهار چوب فلزی ساده

چهار چوب فلزی فرانسوی

چهار چوب فلزی قاشقی

چهار چوب فلزی مکزیکی

چهار چوب فلزی سفارشی

چهار چوب فلزی ساده:

برای سرویس ها با عرض 12 سانت و به عنوان چهار چوب فلزی اتاق با عرض 14 سانتی متر تولید میشود. این نوع از چهار چوب فلزی برای روکوب چوبی بسیار مناسب است و در میان انواع چهار چوب فلزی هم بسیار ساده است و هم مناسب.  قیمت چهارچوب فلزی بر اساس وزن آنها تعیین می شود که کف چهار چوب در وزن آن تاثیر بسیار زیادی دارد. 25%قیمت چهار چوب فلزی ساده کمتر از سایر انواع چهار چوب فلزی است.

نکاتی که در خرید انواع چهار چوب فلزی اهمیت دارد؟

مهمترین نکته در خرید و ساخت چهارچوب فلزی جوشکاری با حداکثر کیفیت می باشد.امروزه استفاده از جوشکاری co2 برای جوش دادن انواع چهار چوب بسیار اهمیت دارد.

چرا که یک جوشکاری محکم باعث میشود که چهارچوب فلزی با دوام و ماندگاری اش بیشتر شود.

نکته دوم در زمان خرید انواع چهار چوب فلزی انتخاب نوع رنگ چهار چوب فلزی است که چهار چوب فلزی با رنگ کوره ای بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی چهارچوب فلزی است.زیرا تداوم و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌های رنگ آمیزی دارد.

چهار چوب فلزی فرانسوی:

از انواع چهار چوب فلزی فرانسوی میشود به چهار چوب فرانسوی اشاره کرد. قیمت چهار چوب فرانسوی  به همراه شکل زیبا سبب شده تا بیشتر سازندگان در ساختمان های خود از چهار چوب فلزی فرانسوی استفاده کنند.

وزن چهار چوب فلزی فرانسوی در ابعاد 70 تا 85 سانتی متر بین 17 تا 19 کیلو است و چهار چوب فلزی با عرض 90 تا 100 سانت وزنی بین 20 تا 22 کیلو گرم دارد.

انواع چهار فلزی -چهار چوب

فلزی قاشقی:

از زیبا ترین مدل ها و فریم های فلزی در بین چهار چوب میتوان به چهار چوب فلزی مکزیکی یا همان چهار چوب قاشقی اشاره کرد این نوع فریم درب چوبی یک قوس داخلی دارد که سبب شده تا تولید کنندگان مطرحی همانند جهان پروفیل فقط بتوانند چهار چوب فلزی قاشقی را تولید کنند.

چهارچوب مکزیکی

چهار چوب فلزی خم بیرون یا لبه دار را با نام تجاری پروفیل چهارچوب مکزیکی نیز می‌شناسند. به اسم چهارچوب های قاشقی نیز شناخته می شوند. چهارچوب در مکزیکی قابلیت ساخت در سایز های مختلف در مرحله خم کاری ورق را بنا به خواست مشتری دارند. حال آنکه چهارچوب های آماده و تولید شده در اکثر کارخانه ها تنها در دو سایز 2 میلیمتری و  و 3 موجود می باشند. طول شاخه های تولید شده چه از نوع چهار چوب فلزی فرانسوی و چه از نوع  چهار چوب فلزی مکزیکی در کارخانه ها 6/6 متر می باشد. وزن هر شاخه بستگی به ضخامت ورق دارد.24 کیلو چهار چوب فرانسوی 2 میل و 28 کیلو چهار چوب مکزیکی

تفاوت چهارچوب فرانسوی و مکزیکی

تفاوت عمده در چهار چوب وجه تمایز این چهارچوب ها در شکل و طراحی سطح مقطع قوطی فلزی هر یک از آنها می باشد.به صورت قطعی میتوان گفت که در واقع تفاوت آن ها در شکل و خم کاری است. عرض و همچنین ارتفاع خم های آن ها بسیار متفاوت می باشد. چهارچوب فلزی درب و پنجره قاشقی یا همان مکزیکی به خاطر داشتن خم و قوس درونی بیشتر، وزن هر شاخه آن حدود 15% از چهارچوب های در فرانسوی بیشتر خواهد بود. وزن هر چهارچوب فرانسوی به طول 60 سانتی متر با ضخامت 2 میلی متر، برابر با 24 تا 25 کیلو گرم می باشد. این در حالی است که وزن هر چهارچوب مکزیکی به طول 6متر و 60 سانتی متر برابر با 28 تا 29 کیلوگرم خواهد بود. برای نصب حفاظ در کرج میتوانید با ما در تماس باشید.

در زمان ساخت چهار چوب های فلزی ساختمان از درب ورودی اتاق گرفته تا درب ورودی سرویس ها و همچنین برای فضاهای درون و اتاق ‌های هر واحد از مدل های درب چوبی مختلف به کار گرفته می شوند. واضح است که چهار چوب های فلزی متعلق به این درها به خصوص درب ورودی باید دارای استحکام لازم برای ممانعت از ورود سارقان باشد. چهارچوب درب یکی از اجزای مهم درب ها محسوب می شود که از جنس فولاد و آهن تولید می‌شود. چنانچه چهارچوب از ضخامت و استحکام لازم برخوردار باشد، سارقان نمی‌توانند از آن عبور کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.